Panel používateľa

Týždenná údržba kávovaru

Zanedbaný kávovar sa podpisuje na chuti kávy, ale aj na nedostatočnej aróme a creme. Ak vykonávate dennú údržbu, nezanedbajte ani tú týždennú. A, samozrejme, nezabudnite v pravidelných intervaloch regenerovať zmäkčovač.

ČISTENIE VARNEJ JEDNOTKY A TRYSKY

Odnímte držiak filtra z varnej jednotky. Vložte do filtra príslušné tesnenie (blind filter), nasypte doň jednu plnú lyžicu prášku Puly Caff a založte držiak filtra na varnú jednotku, ktorú chcete vyčistiť. Uveďte varnú jednotku do chodu a prerušte výdaj po cca 4-5 sekundách. Postup opakujte 3-4 krát. Potom vyberte tesnenie (blind filter) a zapnite varnú jednotku niekoľkokrát, aby ste ju dokonale prepláchli. Vylejte niekoľko prvých šálok kávy, aby sa odstránili akékoľvek neželané chute z trysiek a varnej jednotky.

Ak by vo vedeniach dlhodobo stála horúca voda, nechajte ju potom chvíľu prúdom tiecť, aby sa odstránili prípadné usadeniny.

ČISTENIE FILTRA A DRŽIAKA FILTRA

Čo najčastejšie kontrolujte dierky filtra a odstraňujte usadeniny kávy. Pripravte do nádoby cca 1 liter horúcej vody, dajte do nej 4 čajové lyžičky čistiaceho prostriedku na kávovary Puly Caff a vložte do tohto roztoku filtre a držiaky filtrov na 20-30 minút. Potom ich poriadne prepláchnite pod tečúcou vodou. Budete prekvapení, ale čierne páky, ktoré ste nemohli ničím vyčistiť, budú znova ako nové.

ČISTENIE ZÁSOBNÍKA ODTOKU

(Tácka pod mriežkou, kam odkvapkáva odpad) Odnímte mriežku, ktorá kryje zásobník odtoku a vytiahnite zásobník. Potom ho očistite od akýchkoľvek nečistôt. Ak sú nasedimentované čierne, ťažko odstrániteľné usadeniny, môžete použiť roztok s prípravkom Puly Caff. Prípadne aj ten, v ktorom ste očistili páky.

ČISTENIE KAPOTÁŽE

Použite mäkkú handričku, ktorá neškriabe, nepoužívajte alkohol, ani iné rozpúšťadlá, aby sa zabránilo znehodnoteniu krytov, základne alebo maľovaných častí.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie