Panel používateľa

Indická monzúnovaná káva

Tajomstvo pestovania kávy ukradol Arabom indický mních Baba Budan a priniesol sedem magických zŕn z Jemenu a začal ich pestovať vo vrchoch Chandragiri v Karnatake. Z Indie pochádza veľa kvalitnej kávy. Arabika sa pestuje v nadmorskej výške od 1000 do 1500 m. n. m..
Najkvalitnejšia bežne spracovávaná gurmánska káva z Indie je Mysore Nuggets Extra Bold. Je pripravovaná z praných arabík regiónov Chikmagalur, Coorg, Biligiris, Bababudangiris and Shevaroys. Zrná sú veľmi veľké, modrozelené s lesklým čistým povrchom. Káva má plnú arómu, stredné až plné telo, dobre vyvinutú aciditu, jemnú chuť a vôňu s náznakmi korenia.

Ďalej veľmi kvalitnou kávou je praná arabika India Plantation AA a Plantation A. Príjemná vyrovnaná šálka kávy so stredným telom a nízkou aciditou.

Najväčšou Indickou špecialitou však je Indická monzúnovaná káva /monsooned Malabar coffee/ je dobre známa vďaka dobrému telu, veľmi jemnej, až absentujúcej kyslosti, príjemnej aróme, sladkastej a vyrovnanej chuti. Špeciálny proces monzúnovania prebieha na západnom pobreží regiónu Malabar preslávenom excelentnými prírodnými zdrojmi, hlavne vlhkou monzúnovou atmosférou. Po zbere je káva spracovávaná tradičným, suchým spôsobom a následne je v špeciálnych skladoch na pobreží vystavená monzúnom. Po vyzrení káva dostane svetlo žltú farbu, je ľahšia a zrná väčšie ako u tradičnej zelenej kávy. Procesom zrenia naberá telo kávy na mohutnosti a je potláčaná acidita. Je to jedna z najlepších a najzaujímavejších káv sveta.

Monsooned coffee, pestované len v Indii, sú jedinečné specialty kávy spomedzi všetkých gurmánskych káv na svete. Na medzinárodný trh sa dostali už v roku 1972. Dnes sa z Indie exportuje ročne okolo 3000 ton kávy /monsooned coffee/.

Arabica Monsooned Coffee pripravené z Arabica Cherry Coffee sa klasifikuje ako Monsooned Malabar AA, Monsooned Basanally, Monsooned Arabica Triage.

India je známa aj produkciiou pravdepodobne najkvalitnejšej pranej robusty na svete ktorá sa nazýva Parchment Robusta.

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie