Panel používateľa

Les Kafé

14 položiek

V spoločnosti Barzzuz nám nie je jedno, kde žijeme a kde vyrastajú naše deti. Životné prostredie je značne narušené a prejavuje sa klimatická zmena. K tej výrazne prispieva odlesňovanie planéty. Pôvodne sa poukazovalo na klčovanie dažďového pralesa v južnej Amerike, či Ázii. V poslednej dobe sa tento trend rozšíril aj do severských lesov Tajgy, ale aj našej krajiny.

Slovensko je v posledných rokoch doslova drancované a sú odlesnené obrovské plochy, dokonca aj v národných parkoch. Kompetentní sa donekonečna stažujú na kalamity a podkôrny hmyz a lesov stále ubúda. K svojej troške prispievajú aj developeri a štát nie je schopný zabrániť devastácii ani takých unikátnych lokalít, ako je Vrbické pleso v Demänovskej doline.

Rozhodli sme sa, že aj my prispejeme svojou troškou k záchrane lesa a prinášame na trh novú líniu kávy Barzzuz - Les Kafé.

K ochrane životného prostredia na globálnej úrovni prispejeme tak, že kávy tejto línie budú certifikované BIO, Organic, teda pri ich produkcii nebude pôda a okolie zaťažované chemickými látkami, alebo certifikované organizáciou Rain forest alliance. Tieto kávy nie sú pestované na holoruboch, ale v tieni vyšších rastlín a vyššie etáže lesa ostávajú nenarušené za zachovania pôvodnej biodiverzity.

Na lokálnej úrovni chceme pomôcť nákupom lesa a jeho následnou ochranou. Z každého predaného balíčka línie Les Kafé uložíme 1 Euro očistené od daní do fondu na nákup lesa.

Za Euro sa dá kúpiť už 2 až 3 m2 lesa. Starý les dokáže v prvej hodine dažďa zachytiť až 40 l vody. Kúpou jedného balíčka Les Kafé môžete zadržať viac ako 100 l vody.

1 m2 lesa vyprodukuje 0,09 kg kyslíka denne. Spotreba dospelého človeka je 0,9 kg kyslíka denne. Už 10 m2 lesa dokáže pokryť dennú spotrebu kyslíka človekom.

Tento les bude už navždy bez hospodárskej ťažby a bude v ňom vyhlásená prírodná rezervácia.

Veríme, že spolu s Vami sa nám podarí zachovať aspoň kúsok krásneho lesa.

mletie:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info