Panel používateľa

Indonézia, pražená káva - Kopi Luwak (cibetková káva), A/WP 1, 125 g

Indonézia, pražená káva - Kopi Luwak (cibetková káva), A/WP 1, 125 g

Hodnotenie produktu: 4.67/5 (3x)

Vaše hodnotenie:

Ide o najdrahšiu a najexotickejšiu kávu na svete. Káva má zemitú vôňu, ťažké, sirupovité telo, sladkú čokoládovo-karamelovú a zároveň korenistú chuť s miernym náznakom zatuchnutej chuti a unikátnou arómou. Čerstvo pražená káva.

45,16 € s DPH

stupeň praženia

Dostupnosť: Skladom

Ide o najdrahšiu a najexotickejšiu kávu na svete. Táto káva prechádza cez úplne exotické spracovanie v zažívacom trakte cibetkovitého zvieratka, domácimi nazývaného luwak, odborne Paradoxurus hermaphroditus. Ide o zvieratko málo väčšie ako mačka, ktoré si usilovne vyhľadáva najväčšie a najdozretejšie čerešne kávy. Na tie po konzumácii pôsobia žalúdočné kyseliny a enzýmy a vytvárajú neopakovateľný proces fermentácie kávy. Enzýmy štiepia bielkoviny na jednoduchšie bielkoviny a tie reagujú počas praženia s karbohydrátmi a cukrami, čo vytvára neopakovateľnú chuť kávy.

Po procese fermentácie sú kávové zrná vylúčené tradičnou cestou von z tela cibetky. Zberači potom zberajú výtrusy a ručne ich dočisťujú. Zbierajú sa však iba čerstvé výtrusy, nakoľko staršie môžu byť zničené dažďom, prípadne napadnuté hnilobou, alebo plesňami.

Chuť kávy je výrazná a odlišná od klasickej kávy. Káva má zemitú vôňu, ťažké, sirupovité telo, sladkú čokoládovo-karamelovú a zároveň korenistú chuť s miernym náznakom zatuchnutej chuti a unikátnou arómou.

Vyberte si veľkosť balenia: 125g / 250 g / 1000 g

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info