Panel používateľa

Brazília, pražená káva - Santos, Fancy Tristar NY 2, Scr. 19, natural, 250 g

Brazília, pražená káva - Santos, Fancy Tristar NY 2, Scr. 19, natural, 250 g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

AJ AKO BONUS ZA KREDITY

Vyznačuje sa stredným telom a jemnou chuťou. Ľahké tóny čokolády a lieskových orechov sú vyvážené nízkym obsahom kyslosti. Čerstvo pražená káva.

7,31 € s DPH

stupeň praženia

Dostupnosť: Skladom

Brazília je najväčší producent kávy na svete, pričom podstatnou časťou produkcie je arabika.

Ponúkaná brazílska káva sa vyznačuje stredným telom a jemnou chuťou. Ľahké tóny čokolády a lieskových orechov sú vyvážené nízkym obsahom kyslosti. Je spracovávaná tradičným suchým (prírodným) procesom.

Káva Tristar je špeciálnou zmesou kávových zŕn pochádzajúcich z regiónu Cerrado a Mogiana. Pre oblasť Cerrado sú typické bohaté sopečné pôdy, nízka vlhkosť vzduchu, veľa slnka a chladné noci. Zároveň je to rovinatá krajina bez väčších prevýšení, čo umožňuje pestovanie kávy v radoch ako to poznáme z viníc. V prípade potreby sa tu kávovníky aj zalievajú. Zber sa vykonáva strojmi, dozber zostatkových čerešní ručne. 

Cerrado je po amazonskom pralese druhým najväčším ekosystémom v Brazílii a hrozí mu tiež bezprostredné zničenie. Rovnako ako Amazonka, je to ohnisko biodiverzity, ktoré hostí úžasnú rozmanitosť druhov, z ktorých mnohé sa nenachádzajú nikde inde na Zemi.

Varieta: Mundo Novo / Catuai

 

 

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info