Panel používateľa

Kongo, pražená káva - Kawa Kabuya - Kivu, praná, 250 g

Kongo, pražená káva - Kawa Kabuya - Kivu, praná, 250 g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

V šálke ponúkanej kávy môžete ochutnať chuť brusníc, egrešov a šípok zavŕšenú miernou pikantnosťou. Káva má príjemnú aciditu a mierne nasladlú chuť. Čerstvo pražená káva.

7,31 € s DPH

stupeň praženia

Dostupnosť: Skladom

Ponúkaná káva pochádza z provincie Severné Kivu (blízko hraníc s Rwandou a Ugandou). Je dopestovaná pri jazere Eduard, neďaleko Národného parku Virunga, rozsiahlej oblasti venovanej ochrane biodiverzity flóry a fauny, známej ako domov goríl.

V júli 2014 miestni farmári spolu s medzinárodnými mimovládnymi organizáciami založili družstvo Kawa Kabuya s cieľom oživiť kávový priemysel a zlepšiť životnú úroveň poľnohospodárov v regióne krajiny, kde sa poľnohospodársky sektor neustále zhoršoval v dôsledku občianskej vojny.

Kávové družstvo Kawa Kabuya využíva bohatú sopečnú pôdu a vysoký štandard ručného triedenia na výrobu špeciálnych káv. V šálke ponúkanej kávy môžete ochutnať chuť brusníc, egrešov a šípok zavŕšenú miernou pikantnosťou. Káva má príjemnú aciditu a mierne nasladlú chuť. Kávy Kawa Kabuya dosiahli najvyššie skóre v niekoľkých súťažiach asociácie Taste of Harvest asociácie Fine Coffees Association.

 

Región: LUBERO a BASHU, provincia Severné Kivu
Varieta: Bourbon
Nadmorská výška: 1700 - 1900 m.n.m
Proces spracovania: praná

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info