Panel používateľa

Etiópia, pražená káva - Les Kafé, Masha, Grade 1, RFA, praná, 250 g

Etiópia, pražená káva - Les Kafé, Masha, Grade 1, RFA, praná, 250 g

Hodnotenie produktu: 5/5 (2x)

Vaše hodnotenie:

Káva s krémovým telom, jasnou kyslosťou. Chuť jahody, čučoriedky, medu a manga je umocnená lákavou arómou tmavej čokolády. Čerstvo pražená káva.

8,21 € s DPH

stupeň praženia

Dostupnosť: Skladom

Novinka z Etiópie je káva pochádzajúca z kávovej farmy, ktorú vlastní svetoznámy bežecký šampión Haile Gebrselassie. Je to bývalý etiópsky atletický vytrvalec, okrem iného aj dvojnásobný olympijský víťaz v behu na 10 000 metrov a držiteľ 27 svetových rekordov na tratiach od 1500 metrov až po maratónsky beh.

Pozemok farmy bol darom etiópskej vlády ako poďakovanie za jeho úspechy pri reprezentácii Etiópie. Haile premenil 1 500 hektárov pôdy na ohromujúcu kávovú farmu s vyhradenými 200 hektármi chránenej lesnej pôdy, cez ktorú pretekajú rieky Gahamay a Bosoko. Aby sa uľahčila produkcia sledovateľných mikrolotov, je farma rozdelená na 46 identifikovateľných pozemkov, každý s osobitnými odrodami a metódami spracovania. Farma dodržiava postupy a požiadavky na certifikáciu Organic a Rainforest Alliance. Zároveň ponúka miestnym farmárom kávy školiace možnosti v oblasti osvedčených postupov v agronómii a metód na zvyšovanie kvality kávy.

Káva sa pestuje v nadmorskej výške 1680 – 1875 m n. m. Má krémové telo, jasnú kyslosť. Chuť jahody, čučoriedky, medu a manga je umocnená lákavou arómou tmavej čokolády. 

Región: Sidamo, Masha, Yeppo Village

Kúpou kávy z línie Les Kafé prispejete jedným Eurom na kúpu lesa a jeho vyhlásenie za prírodnú rezerváciu.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info