Panel používateľa

Brazília, pražená káva - Estate California, Scr. 16/18, pulped natural , 250 g

Brazília, pražená káva - Estate California, Scr. 16/18, pulped natural , 250 g

Hodnotenie produktu: 4.8/5 (10x)

Vaše hodnotenie:

NOVINKA

Kávové zrná sú upražené na stupeň Medium Dark, Full City ++. Pri tomto spôsobe praženia vystupuje v chuťovom profile chuť tmavej čokolády, maslovej sladkosti, škorice, s tónmi ibišteku, sliviek, sušených hrozienok a bobulí červeného hrozna. Čerstvo pražená káva.

11,90 € s DPH

Dostupnosť: Skladom

Priamo od farmárky Flavia Saldanha Rodrigues a jej manžela Luiza Rodriguesa vám prinášame skvelú kávu pestovanú na farme California, ktorá sa nachádza v štáte Paraná v Brazílii pri obratníku Kozorožca, ktorý je hraničnou oblasťou pre pestovanie kávovníka.

Farma má dlhú históriu, ktorá sa datuje od roku 1903. Názov California si zvolili pre časté návštevy holywoodskej smotánky v 30. rokoch minulého storočia. Farmu sme mali možnosť navštíviť a vidieť ich prácu. Sú užasní profesionáli, vzdelaní odborníci. Ich plantáže sú krásne upravené, dosahujú veľké výnosy a sú jedničkou v spracovaní plodov kávovníka. Používajú množstvo klasických metód, ale aj experimentálnych, ako je fermentácia pri rôznych teplotách, či dvojitá fermentácia.

My od nich prinášame varietu Mundo Novo, ručne zbieranú, spracovanú metódou pulped natural. Klimatické podmienky, nadmorská výška 750 m n.m. a priemerná ročná teplota 20°C sú skvelé pre rast a kvalitu odrody Arabika.

Kávové zrná sú upražené na stupeň Medium Dark, Full City ++. Pri tomto spôsobe praženia vystupuje v chuťovom profile chuť tmavej čokolády, maslovej sladkosti, škorice, s tónmi ibišteku, sliviek, sušených hrozienok a bobulí červeného hrozna.

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info