Panel používateľa

Panama, pražená káva - San Sebastian Estate, SHB, praná, 250 g

Panama, pražená káva - San Sebastian Estate, SHB, praná, 250 g

Hodnotenie produktu: Zatiaľ bez hodnotenia. Buďte prvý!

Vaše hodnotenie:

Ponúkaná káva je mimoriadne jemná, s plným telom, čokoládovou chuťou a len s náznakom oživujúcej acidity. Čerstvo pražená káva.

8,21 € s DPH

stupeň praženia

Dostupnosť: Vypredané

Kvalita panamskej kávy býva excelentná, častokrát presahuje kvalitu nejednej, omnoho drahšej kávy. Na kvalite kávy sa podieľa unikátna mikroklíma jednotlivých oblastí. Formuje ju východozápadný tvar Panamy podporujúci prúdenie studených vetrov cez centrálne horské pásmo. Vulkanická pôda je bohatá na živiny a minerálne látky a podporuje kvalitu panamskej kávy.
Najznámejšie regióny produkujúce gurmánske kávy sú Boquete a Vulkán Candela na západe krajiny, pri južnej kostarickej hranici.

Šálka panamskej kávy má čistú a vyváženú chuť, stredné telo a v chuti sa podľa mikroregiónu môžu objavovať čokoládové, ovocné a kvetinové tóny. Nami ponúkaná Panama je mimoriadne jemná, s plným telom, čokoládovou chuťou a len s náznakom oživujúcej acidity. Vrelo odporúčam.

Označenie SHB značí strictly hard bean - len tvrdé zrná. Tvrdosť zŕn ovplyvňuje kvalitu. Tvrdé zrná sú charakteristické pre vysoké nadmorské výšky - nad 2000 m n. m. a káva pripravená z takýchto zŕn je jemnejšia

 

Nový komentár

* (Povinné)

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info